امتیاز شما :
امتیاز : ۵

دوشنبه ۳ دي ۱۳۹۷ ۱۵:۱۰

تازه های بیماری های داخلی

هیبرید ایمیجینگ، روشی برای تشخیص،پیگیری و پاسخ به درمان سرطانه

تهران- ایرنا - 

این روش برای تشخیص، پیگیری و پاسخ به درمان بیماران سرطانی حائز اهمیت است.
این روش مشتمل بر طرف تلفیق دو روش تصویربرداری، شامل تصویربرداری پزشکی هستهای همراه با تصویربرداری رادیولوژی (سی تی اسکن یا ام آر آی) است.
وی با اشاره به این که این روش پیشرفته ترین روش تشخیصی پزشکی به شمار میرود و راهکاری برای کمک به بیماران سرطانی محسوب می شود، ا
این روش همچنین برای تصویربرداری در بیماری های قلبی عروقی و بیماریهای اعصاب مرکزی نیز به کار میرود البته در اکثر موارد(85 درصد) استفاده از این روش در تشخیص، پیگیری و پاسخ به درمان بیماران سرطانی به کار میرود.
حدود پنج تا شش سال از شروع به کارگیری و استفاده از این روش در ایران میگذرد و اولین مرکز بهرهبرداری با روش هیبرید ایمیجینگ در بیمارستان مسیح دانشوری زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده است.
بخشایش کرم با بیان این که تاکنون حدود 13 هزار بیمار با استفاده از روش تصویربرداری هیبرید ایمیجینگ در این مرکز درمانی بهرهمند شده اند
با استفاده از این روش بررسی ضایعات به صورت دقیق انجام میگیرد و بیماران مبتلا به سرطان، بررسی، پاسخ به درمان و پیگیری بیماریشان با تلفیق دو روش تصویربرداری به طور همزمان صورت میگیرد و از اتلاف وقت بیمار و رفت و امد آنها به بیمارستان میکاهد.


کلمات کلیدی : سرطان، تشخیص، هیبرید ایمیجینگ

نسخه چاپی
حامیان مجله