پسندیدم : ۱۷

سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹

نظام سلامت

آمادگی تیم‌های واکنش سریع مبارزه با بیماری‌های واگیر برای سرویس دهی به بیماران احتمالی ویروس کرونا

رئیس سازمان اورژانس کشور از آمادگی تیم‌های واکنش سریع مبارزه با بیماری‌های واگیر و آمبولانس‌های ویژه CBRNE برای انتقال و سرویس دهی به بیماران احتمالی کرونا ویروس خبر داد.
بخش اخبار صنفی پزشکی 

مدیریت بخش : محمد شاه بیگی


پیرحسین کولیوند گفت: علیرغم پیشرفت‌های علم پزشکی در زمینه‌های پیشگیری و درمان بیماری‌های واگیر، هر از گاهی برخی از بیماری‌ها از جمله انواع نوپدید به عنوان یک معضل سلامتی در سراسر جهان مطرح می‌شوند و با توجه به اینکه اورژانس پیش‌بیمارستانی اغلب به عنوان خط مقدم مقابله با حوادث است، مراکز دیسپچ و مراکز فرماندهی عملیات اورژانس برای تشخیص به‌موقع و مقابله با بیماری‌های واگیر آمادگی لازم از نظر دانش، مهارت و تجهیزات مورد نیاز را دارند و برنامه‌ریزی هماهنگ توسط مراکز امدادی و درمانی جهت آمادگی پرسنل صورت گرفته و در مانورهای شبیه‌سازی شده نحوه امدادرسانی آموزش داده و ممارست شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در پایتخت و کلان مناطق و بسیاری از استان‌ها جهت مقابله با بیماری‌های واگیر، تیم‌های واکنش سریع تشکیل شده است تا در مواجهه با این بیماری‌ها و در صورت اعلام سطح هشدار لازم، برای سرویس دهی به بیماران یا افراد مشکوک وارد عمل شوند.

وی افزود: در مورد بیماری‌های واگیر و بطور اخص کروناویروس جدید، فوکال پوینت، مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر است و تاکنون گزارشی از ابتلا و ورود این ویروس به کشور نداشته‌ایم ولی حسب ضرورت و در صورت اعلام سطح هشدار بالاتر، تیم‌های واکنش سریع سازمان اورژانس کشور و مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان‌ها با تجهیزات کامل و آمبولانس های مجهز CBRNE متناسب با تهدید، وارد عمل خواهند شد.

به گزارش ایسنا کولیوند در پایان اضافه کرد: این تیم‌ها در حال حاضر در آمادگی کامل هستند و در صورت نیاز و ضرورت متناسب با سطح هشدار در کنار سایر اعضای تیم‌های واکنش سریع به خدمات‌رسانی خواهند پرداخت.


منتشر کننده خبر : محمد شاه بیگی

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی : آمادگی تیم های واکنش سریع مبارزه با بیماری های واگیر. آمبولانس های ویژه CBRNE.

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله