امتیاز شما :
امتیاز : ۵

سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶

اولین استم سل تراپی برای درمان آلزایمر تاییدیه دریافت نمود و در ژاپن مورد استفاده قرار گرفت

یک روش درمان با سلول های بنیادی توسط کمپانی Nature Cell و Bioster Stem Cell Research Insitute در کروه جنوبی، به طور رسمی در ژاپن تاییدیه دریافت کرده و هم اکنون در کشور برای درمان آلزایمر خفیف تا متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.
این برای اولین بار است که استم سل تراپی برای آلزایمر به طور تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

این درمان برای 3 بیمار کره ای مورد استفاده قرار گرفته است. در هر مرتبه 200 میلیون سلول ازطریق وریدی تزریق شده است. حدود 80 بیمار برای درمان تا پایان آوریل ثبت نام کرده اند. این پروسیجر که حدود 2 ساعت طول می کشد، هر 2 هفته برای 10 مرتبه انجام می گیرد.

کمیته علمی The Kyushu Certified Special Committee for Regeneration Medicine پروسه استم سل تراپی را بر اساس ایمنی و اثربخشی مطالعات تایید نمودند.

کمپانی Nature Cell در حال انجام مطالعه دارونما کمنرل فاز2/1 جهت بررسی ایمنی و اثربخشی استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمال اتولوگ مشتق از بافت چربی در بیماران آلزایمر هستند. این کمپانی برنامه دارد 60 بیمار را جهت بررسی این درمان وارد مطالعه کرده و وضعیت شناخت بیماران را از ابتدا تا هفته 32 بررسی نماید.

سلول های بنیادی به صورت اتولوگ از بافت چربی استخراج گردید. این سلول ها در محیط آزمایشگاه کشت داده شده و به صورت وریدی به جریان خون بیمار تزریق می گردد.

محققان بر این امیدند که این درمان بتواند در مقایسه با درمان هایی که تنها روی سرعت پیشروی بیماری اثرگذارند، درمان قطعی این بیماری باشد.

طبق اظهارات دکتر جانگ چن را به عنوان سرپرست این مطالعه در مرکز تحقیقاتی Bioster Stem Cell، این اولین گام درمان بیماری های نورودژنراتیو می باشد.

مترجم: دکتر سهیلا کیان پورراد


کلمات کلیدی : استم سل ، آلزایمر

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله