پسندیدم : ۰

شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰

تازه های پزشکی

ساخت عینک هوشمند چند منظوره که سلامتی بدن را زیرنظر می‌گیرد

محققان کره جنوبی موفق به ساخت عینک‌های هوشمند چندمنظوره شدند.
بخش اخبار پزشکی

مدیریت بخش : محمد شاه بیگی


 این عینک‌ هوشمند می‌تواند سلامتی افراد را ردیابی کند و به آنها امکان دهد بازی‌های ویدئویی انجام دهند و در عین حال به عنوان یک عینک آفتابی هم مورد استفاده قرار گیرد.

این فناوری پوشیدنی توسط محققان دانشگاه "سئول" کره جنوبی ساخته شده است و داده‌های پیشرفته‌تری در مورد سلامت افراد نسبت به دستگاه‌هایی مانند "فیت‌بیت"(Fitbit) و ساعت‌های هوشمند فراهم می‌کند.

دستگاه‌هایی که سیگنال‌های الکتریکی را از مغز و چشم اندازه‌گیری می‌کنند، می‌توانند به تشخیص وضعیت‌هایی مانند صرع و اختلالات خواب کمک کنند.

چالش‌های مربوط با اندازه‌گیری این سیگنال‌های الکترونیکی به تولید دستگاه‌هایی منجر شده که می‌توانند تماس بدنی لازم میان حسگرهای پوشیدنی و پوست کاربر را فراهم کنند.

محققان با ادغام الکترودهای نرم و رسانا با عینک توانستند به این چالش‌ها غلبه کنند.

این عینک می‌تواند به صورت بیسیم سیگنال‌های الکتریکی را زیر نظر بگیرد.

فناوری ساخت محققان کره جنوبی همچنین می‌تواند نور فرابنفش را تشخیص دهد و حرکات و حالات بدن را تفسیر کند و به عنوان یک رابط ماشین و انسان عمل کند. تا به این ترتیب به کاربر اجازه دهد تنها با تکان یک چشم بازی‌های ویدئویی را کنترل کند.

فریم این عینک هوشمند قبل از اینکه الکترودهای منعطف به نزدیک چشم و گوش اضافه شود، با فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده است.

یک مدار بیسیم هم لبه‌های عینک اضافه شده که حرکات و اشعه فرابنفش را احساس کند.

به لنزها هم یک ژل واکنش‌دهنده به اشعه فرابنفش تزریق شد تا بتوانند به نور پاسخ دهند و رنگ را تغییر دهند تا تبدیل به عینک آفتابی شوند.

"سوک - وون هوانگ"(Suk-Won Hwang) محقق پروژه اظهار کرد، این عینک هوشمند برای مراقبت از سلامتی دیجیتالی یا برنامه‌های واقعیت مجازی مفید است.


منتشر کننده خبر : محمد شاه بیگی

منبع : خبرگزاری دیلی میل


کلمات کلیدی : عینک هوشمند. فیت بیت. سوک- وون هوانگ

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله