امتیاز شما :
امتیاز : ۵

چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۱۲

تازه های بیماری های مغز و اعصاب

درمان امیدوارکننده برای آفازی اولیه پیشرونده

محققان دریافته اند که درمانی که در حال حاضر برای درمان بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد می تواند روی بیماران مبتلا به آفازی اولیه پیشرونده (PPA) موثر باشد.

March 5, 2019

Northwestern University

 

محققان دریافته اند که درمانی که در حال حاضر برای درمان بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد می تواند روی بیماران مبتلا به آفازی اولیه پیشرونده (PPA) موثر باشد. این آفازی یک نوع از دمانس است که روی تکلم اثر می گذارد و در حال حاضر درمانی ندارد.

در حال حاضر بیماران آلزایمر با گروهی از داروها تحت عنوان مهارکننده های کولین استراز تحت درمان قرار می گیرد. این درمان ها علائم آلزایمر را  با جلوگیری از شکسته شدن استیل کولین کاهش می دهد. استیل کولین یک انتقال دهنده شیمیایی است که در یادگیری و حافظه نقش دارد.

این مطالعه برای اولین بار نشان داده است که افراد مبتلا به PPA نیز مانند افراد مبتلا به آلزایمر نورون های کولینرژیک و آکسون ها در forebrain از دست می دهند. در نتیجه از داروهای مهارکننده کولین استراز سود خواهند برد.

نتایج این مطالعه در تاریخ 6 مارچ در مجله نورولوژی منتشر خواهد شد.

در افراد مبتلا به PPA، بخش هایی  از مغز که مسئول تکلم در همیسفر چپ هستند، تخریب می گردد. افراد مبتلا به این بیماری به تدریج و به صورت پیشرونده توانایی تکلم، خواندن، نوشتن و درک آنچه که می شنوند را از دست می دهند. در بیماران آلزایمر، بخش کنترل کننده حافظه در مغز در درجه اول تحت تاثیر قرار می گیرد.

تصویر برداری PET می تواند پاتولوژی آلزایمر را در مغز بیماران شناسایی نماید. این روش امکان تشخیص PPA همراه شده با آلزایمر را شناسایی نماید.

تهیه کننده و مترجم خبر: دکتر سهیلا کیان پورراد


کلمات کلیدی : آلزایمر، آفازی اولیه پیشرونده، مهارکننده کواین استراز

نسخه چاپی
حامیان مجله