پسندیدم : ۰

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۱۹

نظام سلامت

۵۰ دستگاه اکسیژن ساز ایرانی برای بیمارستانهای کرونایی خریداری شد

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از خرید ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی تولید داخل برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ خبر داد.
بخش اخبار صنفی پزشکی

مدیریت بخش : محمد شاه بیگی


روابط عمومی هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در معالجه بیماران، مهدی یوسفی، روز دوشنبه افزود: دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی از تجهیزات سرمایه ‌ای مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا است و مطابق لیست معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این نهاد به خرید ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی تولید داخل اقدام کرده است.

وی ادامه داد: این دستگاه‌ها برای پیشگیری از کمبود و افت فشار اکسیژن در بخش‌های مراقبت‌های ویژه از ضروریات بیماران مبتلا به کرونا محسوب می‌شود. وزارت بهداشت از ابتدای بروز کرونا در کشور بودجه خرید دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستانی را در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده بود و دانشگاه‌ها مستقیماً به خرید این دستگاه اقدام‌ کرده اند.

رئیس هیات امنای ارزی وزارت بهداشت ادامه داد: برای پیشگیری از بحران و کمبود اکسیژن در مراکز درمانی و بر اساس دستور معاون درمان وزارت بهداشت تعدادی دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی نیز توسط هیات امنا خریداری شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه خریدهای هیات امنا به صورت تجمیعی انجام می گیرد، خاطرنشان‌کرد: خرید تجمیعی دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستانی منجر به کاهش قیمت قابل توجهی در روند خرید این دستگاه‌ها شده است.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: در حال حاضر از تعداد ۵۰ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی خریداری شده ۲۲ دستگاه با دستور مستقیم معاونت درمان وزارت بهداشت در مراکز درمانی توزیع شده‌اند و سایر دستگاه‌ها نیز در اسرع وقت به بیمارستان‌های دولتی ارسال می شود.


کلمات کلیدی : دستگاه اکسیژن. هیات امنای صرفه جویی ارزی . مهدی یوسفی

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله