پسندیدم : ۲۵۵

چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ۰۷:۲۲

اختلال دو قطبی چیست؟
اختلال دو قطبی یک بیماری روانی است که با تغییرات شدید خلقی مشخص می شود. علائم می تواند شامل خلق و خوی بسیار بالا رفته به نام شیدایی باشد. آنها همچنین می توانند شامل دوره های افسردگی باشند. اختلال دو قطبی به عنوان بیماری دو قطبی یا افسردگی شیدایی نیز شناخته می شود.

افراد مبتلا به اختلال دو قطبی ممکن است در مدیریت کارهای روزمره در مدرسه یا محل کار یا حفظ روابط با مشکل روبرو شوند. هیچ درمانی وجود ندارد، اما گزینه های درمانی بسیاری وجود دارد که می تواند به کنترل علائم کمک کند.

حقایق مربوط به اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی یک اختلال نادر مغزی نیست. در حقیقت، 2.8 درصد از بزرگسالان ایالات متحده - یا حدود 5 میلیون نفر - با آن تشخیص داده شده اند. میانگین سنی که افراد مبتلا به اختلال دو قطبی 25 سال است. افسردگی ناشی از اختلال دو قطبی حداقل دو هفته طول می کشد. برخی از افراد چندین بار در سال با تغییراتی در خلق و خوی روبرو می شوند.


کلمات کلیدی : اختلال دو قطبی

نسخه چاپی
  • امیر حسین باقری

    باسلام متاسفانه در جامعه کنونی بخاطر مشکلات زیاد در هر خانواده این ریشه اختلال دو قطبی را میتوانیم مشاهده کنیم. یکی از دلایل مهم در بوجود آمدن اختلال دوقطبی رابطه با دوستان جدید و دوری از خانواده و مقایسه سطح زندگی آنها به یکدیگر می باشد.

    پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ۰۲:۵۷
  • مریم اخوان

    با سلام من هم تا حدودی با نظر جناب اقای باقری موافقم. چون تا حدودی دلیل اصلی اختلال دو قطبی از سن کودکی و دوری از خانواده در نتیجه دوستی با افراد مختلف می باشد که تاثیر زیادی در ذهن و روان کودکان بوجود می آید

    پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله