پسندیدم : ۹۲

شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۱۱

میگرن چگونه بر خواب تأثیر می گذارد؟
بزرگسالان و کودکان مبتلا به میگرن نسبت به افرادی که میگرن ندارند ، خواب کمتری دارند.

خواب حرکت سریع چشم (REM) مرحله ای از خواب است که بیشترین فعالیت مغز و رویاهای زنده را شامل می شود. برای یادگیری و عملکرد حافظه مهم است.

"آیا میگرن باعث کیفیت پایین خواب می شود یا کیفیت پایین خواب باعث میگرن می شود؟" نویسنده متاآنالیز ، جان هافمن ، دکتر  کالج لندن در انگلستان و عضو آکادمی عصب شناسی آمریکا گفت. "ما می خواستیم تحقیقات اخیر را تجزیه و تحلیل کنیم تا تصویر واضح تری از نحوه تاثیر میگرن بر الگوی خواب افراد و شدت سردرد آنها بدست آوریم. به این ترتیب ، پزشکان می توانند از افراد مبتلا به میگرن بهتر حمایت کنند و درمان های موثرتری را برای خواب ارائه دهند."

برای متاآنالیز ، محققان 32 مطالعه را شامل 10243 نفر انجام دادند. شرکت کنندگان پرسشنامه ای را برای ارزیابی کیفیت خواب خود تکمیل کردند. در مورد عادات خواب ، از جمله مدت زمان لازم برای به خواب رفتن ، زمان کامل خواب و استفاده از وسایل خواب ، پرسیده شد. نمرات بالاتر نشان دهنده کیفیت بدتر خواب است.

در بسیاری از مطالعات ، افراد در آزمایشگاه خواب شبانه برای تشخیص اختلالات خواب شرکت کردند. این مطالعه خواب امواج مغزی ، سطح اکسیژن در خون ، ضربان قلب و حرکت چشم را ثبت می کند.

محققان دریافتند که بزرگسالان مبتلا به میگرن به طور کلی نمرات متوسط ​​بالاتری در این پرسشنامه نسبت به افراد بدون میگرن داشتند ، با این تفاوت که میزان متوسط ​​آن به دلیل میگرن است. این تفاوت حتی در افراد مبتلا به میگرن مزمن بیشتر بود.

وقتی محققان مطالعات خواب را بررسی کردند ، دریافتند که بزرگسالان و کودکان مبتلا به میگرن نسبت به همتایان سالم خود ، خواب REM کمتری در درصد کل زمان خواب خود دارند.

هنگامی که به کودکان مبتلا به میگرن نگاه می کنیم ، محققان دریافتند که آنها نسبت به کودکان بدون میگرن زمان خواب کمتری دارند ، زمان بیداری بیشتری دارند و مدت زمان کوتاهی برای شروع خواب دارند. هافمن گفت احتمال دارد کودکان مبتلا به میگرن سریعتر از همسالان خود بخوابند زیرا ممکن است دچار کم خوابی شوند.

هافمن گفت: "تجزیه و تحلیل ما درک واضح تری از میگرن و چگونگی تأثیر آن بر الگوهای خواب را ارائه می دهد و تأثیر این الگوها را بر توانایی افراد در داشتن یک خواب راحت نشان می دهد."

اختلال خواب شبانه با خطر روزانه میگرن مرتبط است


کلمات کلیدی : میگرن ، خواب

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله