پسندیدم : ۳۱

پنجشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۱ ۲۲:۰۴

احتمالا ویتامین K باعث کاهش خطر زوال عقل می شود
  • دانشمندان در یک مطالعه جدید بر روی جوندگان، چگونگی تاثیر ویتامین K را بر توانایی های شناختی موش های مسن بررسی کردند.
  • محققان دریافتند که این ویتامین پتانسیل بهبود و افزایش توانایی های شناختی را فراهم می سازد.

یک مطالعه جدید از دانشگاه المعرفه در عربستان سعودی نشان داده که احتمالا ویتامین Kبه محافظت در برابر تخریب شناختی" کمک می کند.

حقایق سریع ویتامین K

مصرف انواع مختلف ویتامین ها و مواد معدنی برای حفظ سلامتی بسیار مهم است. یکی از ویتامین هایی که در سلامت مغز و استخوان نقش داشته، ویتامین بوده که اغلب در سبزیجات برگ سبز یافت می شود.

پروفسور الشربینی گفت: «فرایند پیری با بدتر شدن عملکرد مغز مرتبط می باشد. ویتامین K یک ویتامین طبیعی محلول در چربی بوده که از مغز در برابر ابتلا به آلزایمر محافظت می کند

محققان شکل اصلی ویتامین K2 Menaquinone-7 (MK-7) را تجویز کردند.

در طول مطالعه از موش ها  یک سری تست‌های عملکرد شناختی، برای "ارزیابی سطح شناختی، اضطراب و رفتارهای شبه افسردگی" گرفته شد.

در پایان مطالعه، سطح اختلالات شناختی، افسردگی و اضطراب در موش‌هایی که مکمل‌های ویتامین K دریافت کرده، کاهش یافت. 

علاوه بر این، این موش ها، "بهبود حافظه فضایی و توانایی یادگیری" را تجربه کردند.

الشربینی می گوید: «ویتامین K2 تأثیر بسیار امیدوار کننده ای در جلوگیری از تغییرات رفتاری، عملکردی، بیوشیمیایی و هیستوپاتولوژیک مرتبط با پیری در مغز سالخورده نشان می دهد.

پروفسور الشربینی به MNT گفت که این مطالعه نشان می دهد که نظارت بر سطح ویتامین K در افراد در معرض خطر زوال عقل چقدر مهم است.

اظهار داشت: "اشکال زیادی از ویتامین K وجود دارد و همه آنها منابع غذایی متفاوتی دارند." MK-7 در سبزیجات تخمیر شده بوده و خوردن این غذاها فواید شناخته شده ای دارد.

دکتر برامن ادامه داد: "این ویتامین ها برای ( میکروبیوم روده که ارتباط ثابتی با زوال شناختی ) داشته عالی می باشد  و می توان به عنوان  یک برنامه رژیم غذایی برای ارتقای سلامت مغز و شناخت در نظر گرفت.

 


کلمات کلیدی : پروفسور الشربینی. K2 Menaquinone-7 (MK-7) . ویتامین K . ارتقای سلامت مغز و شناخت . زوال عقل. آلزایمر.ویتامین K2.

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله