پسندیدم : ۱۳۱

جمعه ۲۹ تير ۱۴۹۷ ۱۳:۴۷

تازه های بیماری های چشم پزشکی

قطره چشم برای درمان دژنراسیون ماکولا

محققان دانشگاه بیرمنگهام یک گام به ساخت یک قطره چشم که بتواند انقلابی در درمان دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن ایجاد نماید، نزدیک تر شدند.
July 19, 2018

University of Birmingham

 

دژنراسیون ماکولا یکی از علل کوری در جهان توسعه یافته می باشد. ریسک ابتلا به این بیماری با افزایش سن بالا رفته به طوری که تخمین زده می شود که تا سال 2020، حدود 200 میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا خواهند بود. در کشور انگلیس بیش از 500000 نفر به مراحل پیشرفته این بیماری مبتلا هستند.

دژنراسیون ماکولا در حال حاضر با تزریق داروهایی در چشم توسط یک متخصص درمان می گردد. محققان دانشگاه بیرمنگهام در صدد رساندن این داروها ازطریق قطره به چشم هستند.

مطالعات آزمایشگاهی که سال گذشته در IOVS منتشر گردید نشان داد که این قطره های چشم اثر درمانی مشابهی با نوع تزریقی آن در نمونه های رت ایجاد کرد. اکنون محققان در اثرات این قطره را روی نمونه های خوک و خرگوش مورد مطالعه قرار داده اند. نتایج این مطالعه نیز در IOVS منتشر گزدید و نشان داد که این قطره در پستانداران بزرگ نیز تاثیرگذار می باشد.

تکنولوژی این قطره چشم یک پپتید نفوکننده به سلول می باشد که می تواند دارو را به شبکیه برساند.

تحقیقات تکمیلی در زمینه تاثیرگذاری و برنامه درمانی این قطره چشمی انجام خواهد گرفت.

اطلاعات بیشتر:

De Cogan et al (2018). Topical Treatment for AMD: Non-Invasive Delivery and Efficacy of Ranibizumab and Bevacizumab in Rabbit and Porcine Eyes. Investigative ophthalmology & Visual Science.


کلمات کلیدی : دژنراسیون ماکولا، قطره چشم

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله