پرسش و پاسخ پزشکی

به صفحه پرسش و پاسخ پزشکی خوش آمدید

شما در این صفحه می توانید تمامی سوالات پزشکی و پاسخ های آنها را به تفکیک مشاهده و در صورت نبودن سوال خود آنرا از طریق باکس سوال بپرسید.

در این پایگاه عموم مردم می توانند سوالات پزشکی خود را با ما مطرح کرده و پزشکان ما در اسرع وقت در صدد پاسخگویی به شما عزیزان برخواهند آمد. به همین منظور ما از تمام پزشکان که هدفی همراستای ما دارند دعوت به همکاری کرده و مشتاقانه آرزوی همراهی با ایشان را از خداوند منان خواستاریم.


سوال خود را بپرسید
 • ام اس

  باسلام خدمت دکترفیاضی عزیز.من چندساله ام اس دارم که فقط یکبار حمله داشتم دربیمارستان آرمان هم بستری شدم امااز اول ام اس تاالان مشکل راه رفتنم خوب نشده زیتاکس ۶ماهه تزریق میکنم ودالفیرا ۱۰روزی ۲تاصبح وشب میخورم . . .

  دکتر نازنین فیاضی

  با سلام خدمت شما. زیتاکس داروی خوبی است و تاثیر آن در درازمدت خود را نشان می دهد. اگر مشکل راه رفتن اخیرا بیشتر شده و شما را اذیت میکند ممکن است نیاز به پالس کورتون داشته باشید بنابراین بهتر است به مطب مراجعه کنید و معاینه شوید.

 • مصرف دو قرص ریپینتین ۱۰۰

  دکتر برای من تجویز کرد که یه قرص بخورم و الان اشتباهی دو قرص خوردم و اون به مدت ۵ دقیقه پشت سر هم آیا مشکلی پیش نمیاد . . .

  دکتر نازنین فیاضی

  سلام. خیر نگران نباشید یک بار اشتباه خوردن قرص مشکلی ایجاد نمی کند.

 • عوارض دارو

  با سلام وقت بخیر من بیش از شش ماهه که دکتر داروی ضد تشنجم رو کلا قطع کردن به دلیل عوارض سندروم پلی کیستیک پزشکم برام من قرص اسپیرونولاکتون تجویز کردن که دوبار در روز مصرف کنم(دوز ۲۵) من روز اول مشکلی نداشتم اما شب دوم (یعنی با مصرف ۴ عدد) نصفه شب از خواب بیدار شدم(با توجه به اینکه دیروقت هم خوابید . . .

  دکتر نازنین فیاضی

  سلام. خواب نامناسب مهمترین عاملی است که می تواند برای شما تشنج ایجاد کند. حتما 8 ساعت خواب منظم داشته باشید و اگر این داروها خواب شما را به هم میریزد بهتر است داروها را قطع کنید. بهتر است به مطب مراجعه کنید و معاینه شوید.

 • سرگیجه و عدم تعاول و سوزن سوزن شدن سر و صورت

  با سلام و وقت بخیر در تاریخ 11 آبان 1401 مراجعه کردم و سردردهایم خیلی کمتر شده ولی عدم تعاول و سوزن سوزن شدن سر و صورت خیلی از اوقات آزارم می دهد و در فرودین ماه هم LP انجام شده و خدا رو شکر مشکلی نبوده است و قبلا هم MRI- MRA , MRV هم انجام شده است و مقرر شد یکماه بعد از ویزیت مجددا مراجعه نمایم .مم . . .

  دکتر نازنین فیاضی

  سلام. چون همه بررسی های شما نرمال بوده ، این سرگیجه و عدم تعادل می تواند به علت داروهای زیادی باشد که مصرف می کنید و بهتر است به مرور کمتر شوند. به مطب مراجعه کنید تا در مورد قطع و کاهش دوز داروها تصمیم گیری شود.

 • آیا مشکل در راه رفتن از عوارض زیتاکس می باشد؟

  سلام من با دوبینی بستری شدم و کورتن تراپی انجام شد.بعد از ۵ روز مرخص شدم که خوشبختانه دوبینی برطرف شده بود و مشکل راه رفتن نداشتم. ۱۲ ابان اولین دوز زیتاکس رو دریافت کردم و تزریق بعدی را دو هفته بعدش تعیین کردند. بعد از تزریق اولین ویال راه رفتنم مشکل پیدا کرده است.به طوری که دو متر راه میروم بعد از . . .

  دکتر شاه بیگی

  درود. دوست عزیزم این مشکل ربطی به زیتاکس ندارد. نگران نباشید ولی اگر اختلال در راه رفتن ادامه داشت شما را ببینیم. شاد و سللامت باشید.

 • جواب آزمایش

  با سلام بیماری ام اس دارم و کاسپیرامر هفته ای 3 تا استفاده میکنم و یه روز درمیون پردنیزولون 5 دکتر 2 هفته پیش آزملیش خواستن که جواب رو خدمتتون ارسال میکنم.ممنون . . .

  دکتر شاه بیگی

  درود تصاویر آزمایشات ارسالی کاملا مشخص نمی باشند لطفا به مطب ها مراجعه فرمایید. شاد باشید.

 • جواب آزمایش برای تزریق زاکرل

  تزریق زاکرل . . .

  دکتر شاه بیگی

  درود. دخترم آزمایشات شما رویت شد، همه انها در محدوده طبیعی هستند نگران نباشید، ولی با توجه به پایین بودن مارکرهای CD، لطفا تا 3 ماه آینده زاکرل تزریق نشود. در صورت رخداد حمله زودتر شما را ببینیم. شاد باشید.

 • مقدار مصرف دارو

  روزی 6 عدد قرص نوراستور 250 و دوتا نصفه قرص رستین صبح و شب مصرف میکنم برای بیماری پارکینسون پرش شدید پای چپ دارم بطوریکه تمام بدنم لرزش میفته آیا کم یا زیاد هست داروها چکار کنم (دکتر معالجم سعید شاه بیگی) . . .

  دکتر شاه بیگی

  درود . نوراستور را 7 وعده کنید و اگر لرزش ادامه یافت شما را ببینیم. شاد باشید .

 • مغز و اعصاب

  مادرم لیلا بازدار بیمار دکتر شاه بیگی می‌باشد. از دو روز پیش با توجه به مصرف به موقع دارو دچار سر درد شدید می‌باشد . ایشان دارو: ممانتین ۱۰ ابیکسا یاسنال مصرف میکند. . . .

  دکتر شاه بیگی

  درود. داروهای فوق سردرد نمی دهند ولی دوز ممانتین را کاهش دهید یعنی 5 میلی گرم استفاده نمایید و در صورت ادامه سردرد با مطب تماس بگیرید. شاد باشید

 • ام اس

  سلام وقتتون بخیر مژگان قیصرم از مریضای خودتون من تقریبا پارسال اسفند اومدم مطب و آمپول زیتاکس۶ ماه یکبار تزریق میکنم،الان هشت ماه گذشته من شرایطشو نداشتم بیام مطب لطفا راهنمایی کنید دوباره زیتاکس تزریق کنم؟؟ ممنون از شما دکتر عزیز . . .

  دکتر شاه بیگی

  درود. دختر خوبم باید زیتاکس استفاده شود ولی قبل از آن حتما ازمایشات تخصصی تکرار و سپس با صلاح دید خود من برای شما تجویز خواهد شد. مصرف داروی تان را جدی بگیرید. . شاد باشید

 • استرس

  سلام وقتتون بخیر دکتر من ۲ ساله cis دارم و هفته ای یک عدد کاسپیرامر تزریق میکنم دکتر پارسال ک mri انجام دادم گفتن ک خداروشکر خوب شدم ولی من دائم الاسترسم و از استرس زیاد دستو پام گاهی سِر میشه...و حالت لرمیت گردنمم همچنان هس که دکتر گفتن ایرادی نداره ایا این نشونه ها حمله نیست یا بیماریم پیشرفت نکرد . . .

  دکتر شاه بیگی

  درود. حمله به علایمی اطلاق می شود که حداقل برای یک روز کامل ادامه یابد. از سمتی استرس به تنهایی نمی تواند حمله ام اس ایجاد کند! پس نگران نباشید ولی حتما به پزشک تان مراجعه منظم داشته باشید. شاد باشید.

 • جواب آزمایشات برای تزریق آمپول ریتوکسی مب

  سلام وقت بخیر خسته نباشید جناب دکتر شاهبیگی جواب آزمایشات برای تزریق آمپول ریتوکسی مب خدمت شما.باتشکر شاهین . . .

  دکتر نازنین فیاضی

  سلام. آزمایشات خوب هستند اما مقادیر Cd19 ,20 پایین است. این آزمایشات دو ماه بعد مجدد تکرار شود و جواب آزمایش را بفرستید.

 • مغز واعصاب وام اس

  سلام خدمت دکتر محترم ،بیمار مبتلا به ام اس از سالها پیش هستم ،در ام آر آی دفعات قبل مواردی از دی میلینه ،بوده ،"ولی در ام آر آی دفعه آخر ،علاوه بر دیمیلینه،"یک ونوس آنژیوما با تظاهر کاپوت مدوزا هم در سربلار همیسفر چپ دیده شده،"آیا علاوه بر ام اس ،پیگیری خاصی نیاز هست؟ با تشکر فراوان . . .

  دکتر نازنین فیاضی

  سلام. بهتر است شما را ببینیم.

 • ایا امپول سینووکس را می شود فقط در باسن تزریق کرد؟

  بنده بیمار ام اس هستم واین امپول را تازه دو هفته می باشد که در باسن تزریق کرده ام ایا اشکالی ندارد چون در جاهای ذکر شده در بروشور باعث استرس در من می شود . با تشکر. . . .

  دکتر نازنین فیاضی

  با سلام. خیر مشکلی نیست.

 • میگرن، لیست داروها،ورم و افزایش وزن،شدت سردرد

  با سلام خدمت جناب دکتر شاهبیگی ،بنده مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ مراجعه کردم خدمتتون ، داروهامو عوض کردین ، در حال حاضر، آسنترا ۵۰ویتامین ب۱. بوسپیرون، امی ترپتیلین ۲۵.گایاپنتین۱۰۰ ،و هفته ای ۱عدد آمپول نوروبیون استفاده میکنم ـمتاسفانه تاثیر چندانی نداشته و من هر روز سردردم و گاهی اوقات شدت سردردم خیلی زیاد می . . .

  دكتر نازنین فیاضی

  با سلام. افزایش وزن و ورم دست و پا ربطی به داروها ندارد اما جهت بررسی بیشتر به مطب مراجعه كنید. همچنین لازم است چشم پزشك مطب هم شما را ببینند و از نظر فشار مغزی بررسی شوید.

 • درمورد شیردهی

  من بیماری میاستینی گراویس دارم آیا می تونم به نوزادم شیر بدم ؟شیر دادن من برای نوزادم عوارض نداره؟ . . .

  دكتر نازنین فیاضی

  سلام. بهتر است با پزشك متخصص اطفال و نوزادان مشورت كنید.

 • جواب داپلر

  دستور اقای دکتر شاه بیگی داپلر انجام شد و جواب را خدمت شما ارسال کردم که اگر مشکلی بود خدمت برسم. با تشکر . . .

  دكتر نازنین فیاضی

  با سلام. بر اساس گزارش سونوگرافی داپلر خداروشكر مشكل جدی وجود ندارد.

 • ناخوانابودن نسخه

  سلام لطفا جهت خواندن نسخه راهنمایی کنید . . .

  دكتر نازنین فیاضی

  سلام. سونوگرافی عروق گردنی لطفا انجام شود.

 • ناخوانابودن نسخه

  سلام آقای دکتربرای مادرم ام ار ای کمر سر گردن نوشت مادرم انجام داد دوباره براشون نوشتن یه ماه هم نشده دوباره بایدانجام بدن یانه واینکه نسخه بعدی خوانا نیست لطفا راهنمایی کنید جهت خواندن نسخه . . .

  دكتر نازنین فیاضی

  با سلام. خیر اگر ام آر آی اخیرا داشته اند و مشكل جدیدی ندارند، ام آر آی مجدد لازم نیست.

v Next5049487654321صفحه 1 از 50 (1000)
متخصصین ما

دکتر سعید شاه بیگی

متخصص مغز و اعصاب
فلوشیپ بیماری های التهابی مغز و ام اس

دکتر محمد حافظ نوروزی زاده

جراح ،متخصص بیماریهای چشم و فوق تخصص قرنیه و بیماریهای بخش قدامی چشم

دکتر علیرضا مصباحی

متخصص گوش، حلق و بینی و فوق تخصص فلوشیپ جراحی پلاستیک بینی و صورت

دکتر سید محمد تقی حسینی طباطبایی

فوق تخصص کلیه و نفرولوژی اطفال

دکتر طيبه عباسيون

متخصص بيماريهاي مغز و اعصاب و نوروالكترو دياگنوستيك و دوره تكميلي صرع از انگلستان

دکتر بهنام منصوری

متخصص بیماریهای مغز و اعصاب و فلوشیپ سکته مغزی و اینترونشن

دکتر امید لیاقت

ارتوپد و فوق تخصص جراحی پیوند دست

دکتر احمد رضا خاتون آبادي

دکتری پاتولوژی گفتار، رئیس گروه دپارتمان گفتار دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر بهاره بیات

متخصص بیماریهای داخلی

دکتر سعید مرادیان

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

خانم تورانی

کارشناس ارشد کاردرمانی

دکتر مهدی شیری

متخصص و جراح پوست مو زیبایی

دکتر ثنا کرم اللهی

پزشک عمومی

دکتر مریم حاجی لو

متخصص روانشناسی سلامت

دکتر نازنین فیاضی

پزشک محقق در زمینه سردرد

دکتر سحر مافی

پزشک محقق در زمینه اختلالات شناخت در ام اس

خانم کارگر

کارشناس گفتار درمانی

حامیان مجله